| Nominal Size | 0.625 mm (0.625″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 16.66 mm (0.656″) |
| Outer Diameter | 30.14 mm (1.187″) |
| Thickness | 2.362 mm (0.093″) |
5/8″ F436 Flat Washer, 3/32″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW858)
$0.43
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A40072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW858 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.