| Nominal Size | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
1/4" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW814)
$0.25
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
5/8″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW858)
$0.34
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A40076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW858 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.