| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 19.05 mm (0.75″) |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
5/8″ Tube x 3/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-10E)
$12.63
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-10E |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.