| Tube O.D | 19.05 mm (0.75″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Connector (PC1468-4B)
$6.75
3/4″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-12D)
$9.27
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 3.4 × 3.4 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-12D |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.