| Diameter | 6 mm (0.236″) |
|---|---|
| Wrench Size | 10 mm (0.393″) |
| Length | 16 mm (0.630″) |
| Material | Stainless Steel |
5/16″-18 Thread x 3/4″ Length, 304 Grade, Hex Cap Screw, Stainless Steel (1170053)
$0.50
8mm Diameter, 50mm Long, 13mm Wrench, Hexagon Cap Screw, Steel (HM10.9C8.50)
$0.32
6mm Diameter, 16mm Long, 10mm Wrench, Hexagon Cap Screw, Steel (CSMC109616)
$0.50
20 in stock
Only 20 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | 00058041 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSMC109616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.