| Diameter | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Wrench Size | 17.44 mm (0.687″) |
| Thickness | 11.50 mm (0.453″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
3/4″ Diameter x 16 TPI, 0.665″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF34)
$1.50
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
7/16″ Diameter, 0.45″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF716)
$0.14
100 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 1.9 × 1.1 cm |
| Bin Location | A40094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF716 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.