| Diameter | 11.09 mm (0.437″) |
|---|---|
| Length | 38.10 mm (1.500″) |
| Wrench Size | 15.87 mm (0.625″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/16" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C5164)
$0.89
7/16" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C7165)
$2.31
7/16″ Diameter, 1-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C716112)
$0.95
112 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | A30045 |
| brand/supplier | |
| color | Brass, Yellow Zinc |
| Finish | |
| Part # | CSZ8C716112 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.