| Diameter | 11.1 mm (0.438″) |
|---|---|
| Drive Size | 6.35 mm (0.250″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
7/16″ Diameter x 1″ Long, 14 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC716.1)
$0.42
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.1 × 2.1 cm |
| Bin Location | 00058014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC716.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.