| Nominal Size | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
1/4" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW814)
$0.25
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
7/8″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW878)
$0.62
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.6 × 3.6 cm |
| Bin Location | A40077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW878 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.