| Diameter | 4.06 mm (0.160″) |
|---|---|
| Drive Size | 3.58 mm (0.141″) |
| Length | 12.7 mm (0.500″) |
| Material | Stainless Steel |
#8 Diameter, 0.5″ Long, 32 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SC832.12)
$0.05
24 in stock
Less than 24 items left!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 0.6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00058031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SC832.12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.