| Diameter | 8 mm (0.315″) |
|---|---|
| Wrench Size | 13 mm (0.512″) |
| Length | 50 mm (1.969″) |
| Material | Stainless Steel |
6mm Diameter, 12mm Long, 10mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C6.12)
$0.26
10mm Diameter, 40mm Long, 17mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C10.40)
$0.95
8mm Diameter, 50mm Long, 13mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C8.50)
$0.32
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00058044 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C8.50 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.