| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 25.4 mm (0.812″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C7165)
$2.31
5/8" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ58.2)
$1.78
9/16″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C9161)
$0.53
31 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | A30056 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C9161 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.