| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Length | 50.80 mm (2.000″) |
| Wrench Size | 20.62 mm (0.812″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ716.114)
$0.62
1" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ1.312)
$3.80
9/16″ Diameter, 2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ916.2)
$0.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | A30101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ916.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.