| Diameter | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Length | 101.6 mm (4.000″) |
| Wrench Size | 25.4 mm (0.812″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C716134)
$1.50
5/8" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C58312)
$2.43
9/16″ Diameter, 4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ916.4)
$1.26
29 in stock
Less than 29 items left!
Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | A30057 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C9164 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.