| Nominal Size | 14.27 mm (0.562″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 15.06 mm (0.593″) |
| Outer Diameter | 30.14 mm (1.187″) |
| Thickness | 2.362 mm (0.093″) |
9/16″ F436 Flat Washer, 3/32″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW8916)
$0.53
180 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | A40072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW8916 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.