| Outer Diameter | 70.10 mm (2.76″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 60.70 mm (2.39″) |
| Inner Diameter (Top) | 75.40 mm (2.97″) |
| Filter Type | Spin-On Style |
| Gasket Material | Nitrile Rubber |
ACDelco® GM Original Equipment, Durapack Engine Oil Filter (PF46F)
$12.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.7 × 9.7 × 9.2 cm |
| Bin Location | 00023110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | PF46F |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.