| Diameter | 30.48 cm (12.00″) |
|---|---|
| Mounting | 74.93 cm (29.5″) |
| Volume | 2850 (Cubic Inches) |
| Applications | Trailer – Universal |
HD Plus® 9.50″ Diameter, 27.50″ Mounting, 4-Ports Air Tank, Powder Coated (HD9508)
$214.31
Automann® 12″ Diameter, 29.5″ Mounting, 5-Ports Air Tank, 2850 cu. in. (172.2007)
$258.82
Automann® 12″ Diameter, 29.5″ Mounting, 4-Ports Air Tank, 2850 cu. in. (172.2002A)
$346.89
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 32.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 34 × 34 cm |
| Bin Location | SC2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Air System |
| Part # | 172.2002A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.