| Diameter | 30.48 cm (12.00″) |
|---|---|
| Mounting | 74.93 cm (29.5″) |
| Volume | 2850 (Cubic Inches) |
| Applications | Trailer – Universal |
Automann® 12″ Diameter, 29.5″ Mounting, 4-Ports Air Tank, 2850 cu. in. (172.2002A)
$346.89
Automann® 12″ Diameter, 29.5″ Mounting, 5-Ports Air Tank, 2850 cu. in. (172.2007)
$258.82
Automann® 12″ Diameter, 29.50″ Mounting, 4-Ports Air Tank, 2850 cu. in. (172.2002AR)
$252.43
Out of stock
Additional information
| Weight | 35.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 35 × 35 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Air System |
| Part # | 172.2002AR |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.