| Overall Length | 139.7 mm (5.50″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 107.9 mm (4.25″) |
| Port Thread | M36 x 1.5 |
| Application | 2013 RAM 6.7L |
| Filter Style | Spin-On Type |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5645)
$28.57
Fleetguard® NanoNet Fuel Filter Kit/Water Separator Cartridge, For DD13 DD15 DD16 (FK13850NN)
$179.90
Baldwin Filters® Fuel/Water Separator Filter – Open Port, Spin-On (BF46031)
$63.47
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 15.5 cm |
| Bin Location | 00023113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | BF46031 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.