| Overall Length | 111.7 mm (4.40″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 76.96 mm (3.03″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Cummins® In-Line Fuel Filter (149-2441)
$87.25
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551310)
$32.98
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550690)
$19.45
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 12 cm |
| Bin Location | 00027215 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550690 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.