| Overall Length | 139.7 mm (5.50″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Cummins® In-Line Fuel Filter (149-2441)
$87.25
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551310)
$32.98
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550930)
$26.05
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 15 cm |
| Bin Location | 00027105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550930 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.