| Overall Length | 153.4 mm (6.04″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 69.34 mm (2.73″) |
| Gasket I.D | 61.21 mm (2.41″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Filter Type | Water Separator |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550088)
$30.67
Donaldson® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (P551310)
$32.98
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550108)
$16.40
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.4 × 9.4 × 14.4 cm |
| Bin Location | 00027301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P550108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.