| Overall Length | 220.7 mm (8.69″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 72.13 mm (2.84″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
| Media Type | Cellulose Media |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P550106)
$13.87
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555020)
$31.96
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P553855)
$15.71
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 22 cm |
| Bin Location | 00027315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P553855 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.