| Delivery Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Exhaust Port | Dust Shield (2x) |
| Temp. Range | -50 °F to 200 °F |
Bendix® 3/8″ FNPT Ports, NEW DC-4 Style, Double Check Valve – Air Brake (278614N)
$89.50
Bendix® 1/4″ NPT Ports, 1/4" Hole Mounting, MV-3 Dash Control Module Valve (K095875)
$718.25
Bendix® 1/2″ Delivery, 1/2″ Supply Port, QR-L Brake Inline – Quick Release Valve (800333)
$62.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 7.5 × 7.5 cm |
| Bin Location | 00034230 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake System |
| Part # | 800333 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.