Specification
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Control Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Delivery Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Dryer Type | Stand-Alone Type |
| Body Mounting | 3/8″-16 UNC-2B (4x) |
FleetSpec 1/2″ Port – Alcohol Evaporator, Replace A72420 Haldex (FS-5210)
$100.41
Meritor® WABCO Air Dryer Cartridge Kit, Fits AD-IS/AD-SP – NEW (R950011N)
$47.85
$1,140.82
1 in stock
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Control Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Delivery Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Dryer Type | Stand-Alone Type |
| Body Mounting | 3/8″-16 UNC-2B (4x) |
| Weight | 29.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 25 × 38 cm |
| Bin Location | 00034301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 109477X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.