| Inlet Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
|---|---|
| Outlet Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
| Operating Temp. | -40 °F to 250 °F |
| Body Type | Straight Type (Brass) |
CAT® Fuel Injection Pump Check Valve (9N-0593)
$111.87
3/4″ FNPT, 250 WOG, 1 PSI Crack Pressure, Low Pressure Check Valve (103CV-E)
$21.63
Bendix® 3/8″ NPT Inlet-Outlet Port, SC-3 Air Brake Single Check Valve (800373)
$69.73
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 5 cm |
| Bin Location | 00034430 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 800373 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.