| Supply Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Control Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Exhaust Port | 3.175 mm (1/8″ NPT) |
| Exhaust Opening Pressure | 1.9305 bar (28.0 PSI) |
| Inlet Opening Pressure | 2.895 bar (42.0 PSI) |
Bendix® 4-Port Delivery, Remanufactured R-12P Relay Coreless Valve (OR109264X)
$271.50
Bendix® 4-Port Delivery, E-5 Single Circuit Foot Brake Valve, Axial/Perpendicular Port (279950)
$79.68
Bendix® SV-1 Synchronizing Valve, Opens at 42-PSI Inlet/ 28-PSI Exhaust (278825N)
$299.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 35.1 × 73 cm |
| Bin Location | 00034130 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 278825N |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.