Specification
| Band Count | 4-Band Count |
|---|---|
| Belt O.C | 851 cm (335″) |
| Effective Length | 851 cm (335″) |
| Top Width | 11.11 cm (4.375″) |
| Thickness | 2.69 cm (1.06″) |
Bestorq 355″ Length, 4.3750″ Top Width, 4 Band – Wedge Wrapped Banded V-Belt (4/8V3550)
$3,261.60
166″ Length, 0.875″ Top Width, C-Section Classic V-Belt, Polyester (C162MBL)
$72.40
$4,959.52
3 in stock
| Band Count | 4-Band Count |
|---|---|
| Belt O.C | 851 cm (335″) |
| Effective Length | 851 cm (335″) |
| Top Width | 11.11 cm (4.375″) |
| Thickness | 2.69 cm (1.06″) |
| Weight | 56.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 40 × 13 cm |
| Bin Location | SC9-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 4/8VK3350 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.