| Item Length | 50.03 mm (1.97″) |
|---|---|
| Male Pipe | 25.4 mm (1.00″) |
| Female Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
Brennan 1″ Male NPT x 1″ Female Swivel, 90° Elbow, Forged Steel (1501-16-16-FG)
$18.93
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 1.32 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00095037 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1501-16-16-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.