| Item Length | 36.83 mm (1.45″) |
|---|---|
| Tube O.D | 31.75 mm (1.25″) |
| Hex Size | 42.8 mm (1.688″) |
| Adapter Type | Straight Adapter |
Brennan 1/16″ MNPT, Straight Steel Type, Hollow Hex Pipe Plug (5406-HP-01)
$0.97
Gates® 7/16"-20 Male JIC 37° Flare Plug, Hydraulic Adapter (G60402-0004)
$3.25
Brennan 1-1/4″ Tube O.D, Male JIC Plug, Flare Fitting, Straight Steel (2408-20)
$9.90
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.45 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00095042 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 2408-20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.