| Item Length | 27.94 mm (1.10″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
| Adapter Type | Straight Adapter |
Brennan 1/2″ MNPT x 1/4″ FNPT, Straight, Steel Hex Reducer Bushing (5406-08-04)
$3.93
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00095016 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 5406-08-04 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.