| Item Length | 25.90 mm (1.02″) |
|---|---|
| Female Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Female Swivel | 3.17 mm (0.125″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
1/4" Female JIC, Flare Adapter Fitting, Swivel Union, Steel (S3542-4)
$9.50
5/8″ Female JIC, Flare Adapter Fitting, Swivel Union, Steel (S3542-10)
$11.25
Brennan 1/8″ FNPT x 1/8″ Female Swivel, Steel Straight Adapter (1405-02-02)
$4.11
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.02 × 0.6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00095034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1405-02-02 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.