| Overall Length | 7.06 cm (2.781″) |
|---|---|
| Socket Diameter | 2.22 cm (0.875″) |
| Ball Diameter | 2.37 cm (0.937″) |
| Thread Depth | 3.014 cm (1.187″) |
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Right Hand Thread, Steel (HES423R)
$84.47
HD Plus® 5.44″ End Length, 1-1/8″ Thread, Tie Rod Assembly – Left Hand (HES3217L)
$110.50
Buyers® 1/2″-20 Thread, 2.7810″ Length, Rod End Bearing w/ Stud, Steel (BRE82S)
$40.29
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 3.2 × 7.5 cm |
| Bin Location | 00052054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | BRE82S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.