Specification
| Bolt Diameter | 1.27 cm (0.50″) |
|---|---|
| Bolt Length | 2.62 cm (1.03″) |
| Latch Style | Spring Latch |
| Material | Carbon Steel |
Buyers® 5-Ton Light Duty Pintle Hook, 10000 MGTW, 2000 MVL lb (PH5)
$92.01
Buyers® 5-Ton Receiver Mount Pintle Hook, Single Piece Drop Forged Lower Jaw, Black (RM5P)
$159.51
$11.83
2 in stock
| Bolt Diameter | 1.27 cm (0.50″) |
|---|---|
| Bolt Length | 2.62 cm (1.03″) |
| Latch Style | Spring Latch |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 6.5 × 17 cm |
| Bin Location | 00052093 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Trailer Hardware |
| Part # | B2575 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.