Specification
| Max Gross Weight | 40,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 8,000 lb |
| Drawbar Eye I.D | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Standard Type |
| Hitch Finish | Powder Coat |
$182.91
1 in stock
| Max Gross Weight | 40,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 8,000 lb |
| Drawbar Eye I.D | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Standard Type |
| Hitch Finish | Powder Coat |
| Weight | 13.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 12.5 cm |
| Bin Location | 00038210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | PH20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.