Specification
| Max Gross Weight | 30,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 6,000 lb |
| Drawbar Eye ID | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Standard Type |
| Hitch Finish | Powder Coat |
$134.56
Out of stock
| Max Gross Weight | 30,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 6,000 lb |
| Drawbar Eye ID | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Standard Type |
| Hitch Finish | Powder Coat |
| Weight | 20.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 18 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | PH15 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.