Specification
| Max Gross Weight | 16,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 3,200 lb |
| Receiver Size | 6.35 cm (2.5″) |
| Mounting | Pintle Mounted |
| Material | Carbon Steel |
$92.89
2 in stock
| Max Gross Weight | 16,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 3,200 lb |
| Receiver Size | 6.35 cm (2.5″) |
| Mounting | Pintle Mounted |
| Material | Carbon Steel |
| Weight | 13.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 17 × 13 cm |
| Bin Location | 00038220 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | PM25612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.