Specification
| Mount Width | 9.85 cm (3.88″) |
|---|---|
| Min. Cam Size | 2.87 cm (1.13″) |
| Max. Cam Size | 5.08 cm (2.00″) |
| Latch Style | T-Handle Type |
| Material | Stainless Steel |
Buyers® 5-Ton Light Duty Pintle Hook, 10000 MGTW, 2000 MVL lb (PH5)
$92.01
Buyers® 5-Ton Receiver Mount Pintle Hook, Single Piece Drop Forged Lower Jaw, Black (RM5P)
$159.51
$59.62
4 in stock
| Mount Width | 9.85 cm (3.88″) |
|---|---|
| Min. Cam Size | 2.87 cm (1.13″) |
| Max. Cam Size | 5.08 cm (2.00″) |
| Latch Style | T-Handle Type |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.5 × 12.5 cm |
| Bin Location | 00052091 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Trailer Hardware |
| Part # | L8855 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.