| Outside Diameter | 15.85 mm (0.62″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 11.93 mm (0.47″) |
| Cross Section | 2.032 mm (0.08″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.362" I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel Injector Sleeves (166-2903)
$29.59
CAT® 0.725" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (6V-3348)
$12.14
CAT® 0.468″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring (214-7568)
$15.31
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 214-7568 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.