| Outside Diameter | 15.75 mm (0.62″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 11.94 mm (0.47″) |
| Cross Section | 2.032 mm (0.08″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 3.58″ I.D, FKM Quad Ring Lobed Seal (9X-7715)
$33.48
CAT® 2.359″ I.D, 0.139" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-2174)
$5.03
CAT® 0.468″ I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (3J-1907)
$3.41
70 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 3J-1907 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.