| Outside Diameter | 17.5 mm (0.691″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 14.0 mm (0.551) |
| Cross Section | 1.778 mm (0.07″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.644" I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (6V-6609)
$4.33
CAT® 2.109" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, Planetary, Carrier (8M-5010)
$9.57
CAT® 0.551″ I.D, 0.070″ Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (5P-6620)
$3.84
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 1.8 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-6620 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.