| Outside Diameter | 22.53 mm (0.88″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 15.49 mm (0.61″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 2.234" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Drivetrain Oil Lines (8M-4390)
$9.76
CAT® 3.975" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4F-7387)
$13.68
CAT® 0.609″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (2J-0157)
$1.73
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.003 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 2.3 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2J-0157 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.