| Outside Diameter | 25.7 mm (1.012″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 18.6 mm (0.734″) |
| Cross Section | 3.53 mm (0.139″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.375" I.D, 0.169" Cross Section, VQM / Silicone 70A O-Ring (3S-5496)
$1.31
CAT® 1.984" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Engine Oil Pan Cover (5P-8211)
$18.67
CAT® 0.734″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Suspension Cylinder Valve (8M-4435)
$4.65
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-4435 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.