| Outside Diameter | 22.33 mm (0.87″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 18.7 mm (0.73″) |
| Cross Section | 1.778 mm (0.07″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 3.225" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-5359)
$21.69
CAT® 1.234" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-5254)
$6.46
CAT® 0.739″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-9757)
$6.36
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 2.2 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-9757 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.