| Outside Diameter | 24.13 mm (0.95″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 19.30 mm (0.76″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Rubber EPDM Type |
CAT® 1.487" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6F-0249)
$2.07
CAT® 1.296" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Hydraulic Fan Motor (8M-4987)
$2.38
CAT® 0.755″ I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (6V-3251)
$2.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 2.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6V-3251 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.