| Outside Diameter | 24.1 mm (0.949″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 19.2 mm (0.755″) |
| Cross Section | 2.46 mm (0.097″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 0.614" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4D-2297)
$0.49
CAT® 2.734" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (9M-7539)
$11.74
CAT® 0.755″ I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (2M-9780)
$3.29
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 2.3 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2M-9780 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.