| Outer Diameter | 33.5 mm (1.319″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 20.0 mm (0.787″) |
| Fits Bolt Sizes | 19.05 mm (0.75″) |
| Thickness | 5.00 mm (0.197″) |
| Material | Hardened Steel |
Detroit Diesel® 3/8" Fuel Copper Washer (5152148)
$0.53
CAT® 9.906mm Inner Diameter, Hydraulic Control Valve Hard Flat Washer (9P-8217)
$1.31
CAT® 0.787″ I.D x 1.319″ O.D, 0.197″ Thick, Hardened Steel – Flat Washer (5H-1504)
$4.47
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049825 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | 5H-1504 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.