| Outside Diameter | 27.13 mm (1.06″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 21.90 mm (0.86″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 0.862″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (9H-6761)
$2.39
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.8 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9H-6761 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.