| Outside Diameter | 54.48 mm (2.14″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 43.82 mm (1.73″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 0.862" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (9H-6761)
$2.39
CAT® 2.359″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (1H-8720)
$5.34
CAT® 1.725″ I.D, HNBR / Nitrile Seal O-Ring (109-0073)
$18.60
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Part # | 109-0073 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.