| Outside Diameter | 29.46 mm (1.16″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 23.40 mm (0.92″) |
| Cross Section | 3.048 mm (0.12″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.975″ I.D, HNBR / 78A Seal O-Ring (109-0076)
$30.55
CAT® 0.609" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-4448)
$5.28
CAT® 0.924″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Fuel Priming Pump (6V-5050)
$14.13
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.003 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.9 × 2.9 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 6V-5050 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.